Witamy na stronie internetowej

Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II

Plakat do pobrania: tutaj

Wiatr nie oszczędził Sanktuarium MB z Lordes

W minioną niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek zostało uszkodzone nasze sanktuarium.

Wiatr zniszczył fragment wieży, naruszył jej konstrukcję oraz zniszył płot.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w naprawie uszkodzeń prosimy o kontakt z parafią. Jeżeli, ktoś chciałby wesprzeć remont wiży ofiarą materialną prosimy o wpłatę na konto parafii z dopiskiem 'na remont wieży'. Za ofiarodawców zostanie odprawiona w Sanktuarium Msza święta.

Odpust w Sanktuarium

ZAPRASZAMY NA ODPUST I DZIEŃ CHOREGO
DO SANKTUARIUM MB Z LOURDES

W poniedziałek 11 lutego obchodzimy kolejne wspomnienie pierwszego objawienia MB w Lourdes. To dzień naszego Sanktuaryjnego Odpustu i Światowy Dzień Chorego. Już dziś zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. w ich intencji o godzinie 8.00 do Kościoła Trójcy Przenajświętszej. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi, a w czasie Eucharystii zostanie udzielony sakrament chorych. Po zakończeniu zapraszamy Chorych do ochronki na spotkanie przy kawie i kołoczu. Prosimy, aby członkowie rodzin, sąsiedzi pomogli o chorym dotrzeć do kościoła.

O godz. 11.15 w sanktuarium wspólna modlitwa różańcowa rozpocznie celebrację odpustu, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa, podczas której swoje słowo skieruje do nas ks. Tomasz Nowak - nasz Parafianin, wieloletni duszpasterz Caritas.

Wieczorem o godz. 17.45 zapraszamy do Kościoła Trójcy Przenajświętszej na modlitwę Litanii do Matki Bożej z Lourdes i Mszę św., po której rozpoczniemy różaniec lourdzki z niesieniem figury.

Codzienna Msza Święta w Sanktuarium

Zapraszamy każdego dnia

na Eucharystię w Sanktuarium MB z Lourdes

Poniedziałek - Piątek godz. 12.00

Sobota godz. 16.00

Niedziela godz. 10.30

Życzenia świąteczne

W noc Bożego Narodzenia

Świat zatrzymał się i pyta:

„Gdzie podział się BÓG?”

A On znalazł się w marnej szopie

Wśród zwierząt i pasterzy

W ramionach Matki pod czujnym okiem Józefa

I tak to marne miejsce rozbłysnęło Bożą chwałą.

Życzymy, by ten blask Bożej chwały rozjaśnił

Każdą przestrzeń ludzkiego życia,

Napełnił radością i wiarą nasze serca

oraz sprawił, byśmy zawsze byli

Bożą Rodziną.

Z pamięcią w modlitwie przed Bożą Dzieciną wraz i z życzeniami błogosławionego Nowego 2019 Roku

Duszpasterze Parafii Trójcy Przenajświętszej

w Kochłowicach

Jubileusz 10 lecia Sanktuarium

We wtorek 18.12.2018 r. serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 10 - lecia ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach. O godz. 17.00 modlitwa przy grocie z figurą Matki Bożej z Lourdes w Sanktuarium; 17.10 – procesja z figurą Matki Bożej do Kościoła Trójcy Przenajświętszej; 18.00 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia.

Podziękowanie za pracę na rzecz sanktuarium

Bardzo dziękujemy grupie Parafian, którzy angażując własne środki finansowe i czas,  gruntownie odkurzyli i oczyścili oraz zaimprgnowali posadzkę w prezbiterium Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes.

Niech Pani z Lourdes wyprasza im wszelkie potrzebne łaski.

Bóg zapłać.

Wsparcie dla Sanktuarium

Każdego, kto chciałby wesprzeć finansowo utrzymanie Sanktuarium,

dekoracje kwiatowe bądź też fundusz remontowy prosimy o włpaty na konto:

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
KS.L.TUNKLA 2, 41-707 RUDA ŚLĄSKA

BANK PKO 42 1020 2401 0000 0102 0153 3132

DOPISEK: OFIARA NA SANKTUARIUM

ZA OFIARODAWCÓW ODPRAWIANA BĘDZIE OD STYCZNIA 2019 R.

RAZ W MIESIĄCU MSZA ŚWIĘTA.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Piłsudskiego 1.